Jaunumi

09.03.2024

No 01.01.2024. miega izmeklējumi ir valsts apmaksāti. Šo izmeklējumu sarakstā ir iekļauti – poligrāfija, polisomnogrāfija, multiplais miega
latentuma tests un transkutānā kapnogrāfija. Uz valsts apmaksātiem miega izmeklējumiem var nosūtīt kardiologs, pneimonologs, otorinolaringologs, neirologs, pediatrs, bērnu pneimonologs un bērnu neirologs. 

08.03.2024

Iespēja apgūt Polisomnogrāfijas metodi.

Semināri notiks klātienē Epilepsijas un miega medicīnas centrā (Bērnu klīniskā universitātes slimnīca). Pirmais seminārs – 3. aprīlī plkst. 16:00.

Polisomnogrāfijas kursu sākam 3. aprīlī. Būs teorētiskā daļa (semināri) un praktiskā daļa.

Semināri ir klātienē Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, sākas plkst. 16:00. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa speciālistu vēlas pēc iespējas ātrāk apgūt programmu un kārtot Polisomnogrāfijas specialitātes eksāmenu, vienas dienas laikā tiks novadīti 2-3 semināri.

Praktiskās daļas ietvaros sākumā ar pasniedzēju, vēlāk patstāvīgi jāizskata 8-10 polisomnogrāfijas, 10 poligrāfijas, 8-10 multiplā miega latenču testi, 10 transkutānās kapnogrāfijas pieraksti. Šī sadaļa būs daļēji klātienē Epilepsijas un miega medicīnas centrā (BKUS), bet, apgūstot izmeklējuma pamatus, ir iespēja izmeklējumus izskatīt arī attālināti. Praktisko programmu paredzēts īstenot līdz šī gada beigām (nodarbības individuālas).

06.03.2024
Marts ir Miega mēnesis! Šogad 16. martā aicinām piedalīties trīs brīnišķīgos pārgājienos Carnikavā, Talsos vai Valmierā. To laikā varēs izvingroties, “izmērīt” miegu, vērot, kā mostas daba un arī piedalīties konkursā, lai laimētu balvas no Pranamat ECO, Wellpert, Ahmad Tea un Dabas Tēja.
25.09.2023

22-23.septembrī 2023.g. notika trešā Baltijas miega konference, kas pirmo reizi tika rīkota Latvijā. Līdz šīmtā bija lielākā šāda veida konference, kurā galvenais uzsvars tika likts uz miega medicīnu kā nozari.
Konference notika 2 dienas un 2 paralēlās sesijās. Tika nodrošināts ieraksts, kas pēc konferences tika izsūtīts klausītājiem. Konferencē bija vieslektori no Kanādas (Arina Bingeliene), Nīderlandes (Rolf Fronczek) un Norvēģijas (Maria Hrozanova). Kopumā konferenci apmeklēja 207 dalībnieki no dažādām
valstīm.
Hipersaite uz konferences foto: https://www.bsm2023.com/pictures/

11.08.2023

22-23. Septembrī
Latvijas Miega medicīnas biedrība rīko starptautisku konferenci, veltītu daudzpusīgai un multidisciplinārai miega problēmu risināšanai. Šāds pasākums Latvijā norisināsies pirmo reizi.

3RD BALTIC SLEEP MEETING 2023

20.03.2023

Katru gadu marta trešajā piektdienā tiek atzīmēta Pasaules miega diena ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par miega nozīmi, saistību ar veselību un miega traucējumiem.  Šogad pasākums notika 18.03.2023. iepirkšanās un izklaides centrā “AKROPOLE Rīga”. Miega dienai veltītajā pasākumā piedalījās
miega speciālisti, neirologi, pneimonologi, otorinolaringologi, psihiatri, kā arī studenti, informējot apmeklētājus par miega nozīmi un atbildot uz interesējošiem jautājumiem. Apmeklētājiem bija iespēja aizpildīt dažādas skalas, lai izvērtētu iespējamus miega traucējumus un bija iespēja uzzinātu vairāk par biežāk sastopamajām miega slimībām, un aktualitātēm mūsdienās. Toma Grēviņa vadībā tika organizēta
diskusija ar Latvijas medicīnas pārstāvjiem.

17.03.2023

18. Martā
12:00-15:00
Iepirkšanās centrs “AKROPOLE Rīga”
(pasākumu zona starp A un F ieejām)
Maskavas iela 257

Nāc un noskaidro!

Ja apkārtējie mēdz žēloties par krākšanu, kas gulēšanu vienā telpā ar tevi padara neiespējamu, tad zini, ka krākšana var būt simptoms medicīniskai problēmai, ko sauc par obstruktīvas miega apnojas sindromu (OMAS) un, kas skar līdz pat 6% vidēja vecuma pieaugušu cilvēku.